PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Bilgi İşlem Müdürlüğü
Bilgi İşlem Müdürü
Halil İbrahim EMEK
(+90) 216 443 56 00 -1366
(+90) 216 525 99 09
Atatürk Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No: 63 PK.34761 Ümraniye / İstanbul

Bilgi çağının gerektirdiği kent yaşamını kolaylaştıran planlı ve programlı faaliyetlerin yürütülmesinde belediye ve yerel yönetimlere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Kişi ve kurumların yerel yönetimlerden beklentileri sürekli artmakta, belediye hizmetlerinde bilgi teknolojilerinin kullanılma talebi ile etkinlik ve verimlilik sürekli olarak ön plana çıkmaktadır. Bu kapsamda sürekli gelişen bilişim teknolojileri, yerel yönetimlere çok yönlü hizmet verme gereksinimleri doğrultusunda yeni ufuklar açmakta ve problemlere uygun çözümler sunabilme noktasında üstün avantajlar sağlamaktadır.

Çağımızdaki Bilgi Teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak yerel yönetimler konseptinde dünyada büyük bir ivme yakalayan E-Belediye uygulamaları konusunda Ümraniye Belediyesi öncü bir konumda olup daha etkin ve verimli e-belediye uygulamalarının da vatandaşın hizmetine sunulması noktasında yüksek bir hız ve üstün bir gayret ile çalışmalarına devam etmektedir.

Ümraniye Belediyesinin Bilgi Teknolojileri konusundaki vizyonu kurum ile vatandaş arasındaki tüm etkileşimin kesintisiz olarak sürdürülebileceği bir ağ yapısının gerçekleştirilmesi ve devamlılığının sağlanmasıdır. Bu vizyona yönelik olarak öncelikli hedefimiz, kurumun bilişim teknolojilerindeki ihtiyaçlarını kendi bünyesi içerisinde kendi kaynaklarıyla çözümler üretmek, buna yönelik yazılım ve donanımları tedarik etmek, otomasyon gereksinimlerini karşılamaktır. Bu bağlamda Bilişim teknolojilerinin takibi ve yeni teknolojilerin kurum yapısına göre uygulanması, bilgisayar alt yapısının kurulması ve isletilmesi, yazılım ve donanım hizmetlerinin verilmesi temel görev ve sorumluluk alanlarımızdır.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari