PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Basın ve Yayın Müdürlüğü
Basın ve Yayın Müdürü
Fatih YILMAZ
(+90) 216 443 56 00 -1251
Atatürk Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No: 63 PK.34761 Ümraniye / İstanbul

Günlük basın özeti hazırlanması, Belediye ile ilgili konuların küpür haline getirilmesi ve çoğaltılması, basınla Başkan’ ın irtibatlandırılması ile görevlidir. Ayrıca kültür etkinliklerinin tanıtılması, Belediyeye ait bültenin çıkarılmasını yürütmektir. Belediye ile halk ve diğer kuruluşlar arasında gerek duyulan iletişim görevini üstlenen müdürlüğümüz, enformasyon işlemlerini, basın takip ve iletişimini, halk ile diyaloğu çağın gerektirdiği teknolojik yenilikleri de takip ederek en iyi şekilde yerine getirme çabasındadır.

Basın ve Yayın Müdürlüğü Belediye binamızın 8. katında bulunmaktadır. Müdürlüğümüz belediye ile halk arasında köprü görevi görmektedir.

TEMEL İŞLEVLERİ:
1. Günlük basın özeti hazırlama
2. Belediye ile ilgili konuları basından takip ederek köpür haline getirme
3. Belediyenin faaliyetlerini basın ve çeşitli yollarla halka duyurma.
4. Belediyenin faaliyetlerini video ve fotoğrafla arşivlemek.

 

FAALİYET ALANI

PROTOKOL

Başkanlık adına yapılan tüm programlara katılır. Başkanlığımız tarafından yapılan etkinliklerde programın akışını Sn. Başkan’ a arz etmek ve programın akışını kontrol altında tutarak yönlendirmeyi sağlamak.
Program alanında gerekli ön hazırlık çalışmalarını sağlar Açılış, Temel atma, Kültür-Sanat etkinlikleri kısacası Sn. Başkanımızın katılım sağlayacağı her etkinliğe program öncesi gidip tüm hazırlıkların yapılmasını sağlar. Platform düzenlenmesi, protokolün oturacağı yer ve düzeni, sunumun ve basın mensuplarının bulunacağı yer, flama, süsleme ve ses sisteminin kurulmasını ve provasını yapmak, ikram için görevli ekipmana uygun yerler sağlamak gibi ön çalışmalar yapar.
Sn. Başkan davetli ise program içeriğini, amacını, hizmet alanını ve davet eden kurumun geçmişi ile ilgili genel bilgi toplayarak Sn. Başkan’ a ön bilgi vermek. Her hangi bir sanatçı ise şayet son çalışmaları, geçmişi ve ilgi duyduğu alanlar araştırılarak bilgi arz etmek görevlerindendir.

 

BASIN-YAYIN

Belediyemizin gerçekleştirdiği çeşitli faaliyetlere ve etkinliklere yazılı ve görsel basın mensuplarının fax, mail ve telefon aracılığı ile davet edilmesi ve katılımlarının sağlanması.
Belediyemizin düzenlediği programlara katılan basın mensuplarının en iyi şekilde karşılanması ve programla ilgili hazırlanan basın bültenlerinin sunulmasının yanı sıra çekim yapabilecekleri uygun noktaları kendilerine göstermek suretiyle katılımcıların organizasyonunu sağlamak. 
Başkanımızın katıldığı ve belediyemizin düzenlediği bütün programlarda fotoğraf ve kamera çekimi yapılması.
Belediyemizin yapılan faaliyetlerinin ve etkinliklerinin haberlerinin yazılması ve yazılan haberlerin programda çekilen fotoğraflarla birlikte ulusal ve yerel basına mail yolu ile gönderilmesi. Ayrıca yazılan haberlerin Cd yolu ile basın mensuplarına ulaştırılması.
Başkanımızla ve Belediyemizle ilgili yazılı ve görsel basında çıkan haberlerin günlük takibi yapılarak sistemli bir şekilde arşivlenmesi. Çıkan haberlerin günlük ve aylık raporlar halinde Başkanımıza sunulması.
Başkanımızın katıldığı bütün programlarda yapılan fotoğraf-kamera çekimleri sistemli bir şekilde arşivlenmektedir.
Başkanlığımızın onay verdiği konularda yerel gazetelere, ulusal gazetelere ve radyolara ilgili konu için ilan verilmesi, ilan sürecinde takibinin yapılması.Çıkan ilanların arşivlenmesi. 
Basın Yayın Birimi olarak belediye faaliyetlerinin halka duyurulması için pankart, broşür, el ilanı vb. tanıtma amaçlı çalışmaların yapılması.
Başkanımız için yerel ve ulusal gazetelerde röportaj yapılmasının sağlanması ve başkanımızın televizyon ve radyo programlarına katılımının sağlanması.
Belediyemizin faaliyetlerinin içinde yer aldığı bültenin hazırlanması için gerekli çalışmaların yapılması.
Aylık ve yıllık olmak üzere basın yayın biriminin çalışmalarının rapor haline getirilerek başkanımıza sunulması.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari