PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Yeşilay ve Ümraniye Belediyesi Bağımlılıkla Mücadele İçin İşbirliği Yaptı
Haberler.com - 25 Ocak 2018

BAĞIMLILIKLAR alanında koruyucu, önleyici ve rehabilite edici çalışmalar yapan Yeşilay ve Ümraniye Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

BAĞIMLILIKLAR alanında koruyucu, önleyici ve rehabilite edici çalışmalar yapan Yeşilay ve ÜmraniyeBelediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Ümraniye'de 2018 yılında açılması planlanan YEDAM ile ilçe genelinde bağımlılıkla mücadele edilecek.

Ümraniye Belediyesi'nde gerçekleştirilen imza törenine Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. YEDAM'ın gerçekleştireceği hizmetlerle ilgili bilgilerin aktarıldığı programın sonunda Ümraniye Belediyesi ve Yeşilay arasında işbirliği protokolü imzalandı.

"TEDAVİ NOKTASINDA VE SONRASINDA DESTEK"

İşbirliği protokol töreninde yaptığı kürsü konuşmasında bağımlı gençlerin yanında olunması gerektiğini kaydeden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, şunları söyledi:

"Uyuşturucunun ağına düşmüş bağımlı kardeşlerimizin tedavi edilmesi noktasında bir danışma merkezi açıyoruz. Ama en önemlisi, kişinin tedavi gördükten sonraki çevresinin ve imkanlarının bir daha o belaya gerektirecek ortam olmaması. Bizim çalışmalarımız bu yönde. YEDAM, tedavi noktasında ve sonrasında bireyin edindiği güzel alışkanlıklarla kurtulduğu musibete bir daha düşmemesi için oluşturduğumuz bir çalışmadır. Bu hizmeti de Yeşilay verecek. İnşallah Ümraniyeli kardeşlerimize bir katkı daha sağlamış olacağız."

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari