PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Yaz İzci Kampı, Ümraniye Kent Ormanı'nda Başladı
Haberler.com - 02 Temmuz 2018

Ümraniye Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Destek Hizmetleri Başkanlığı ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen izci kampı başladı.

 

Ümraniye Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Destek Hizmetleri Başkanlığı ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen izci kampı başladı.

 

Ümraniye Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, İBB ile Türkiye İzcilik Federasyonu'nun işbirliğinde Ümraniye Kent Ormanı içerisinde gerçekleştirilen Yaz İzcilik Kampı'na 10-15 yaş arasında çocukların ve gençlerin katılacağı birinci kur izci adayları kampa gönderildi. Ümraniye Hekimbaşı Kent Ormanı'nda gerçekleştirilecek kamp kapsamında izciler birçok dalda eğitim alacak.

Bu yıl da yaz tatilini kampta geçirmeyi tercih eden çocuklar izci kampına yoğun ilgi gösterdi. İzci kampı kapsamında çocuklara, temel ve ileri seviye izcilik, kişisel gelişim, hafıza teknikleri, telsiz ve haberleşme, ilk yardım, trafik, çevre ve orman, itfaiye-yangın, resim, müzik, tiyatro, yüzme, bisiklet, at biniciliği, pentatlon, tırmanma duvarı, paintball, geleneksel ok atıcılığı, oryantring, bisiklet, izci düğümü, teknik iz işaretleri, çevre bilinci, badminton, yürüyüş, pusula, telsiz kullanma, hayvanlardan korunma gibi birçok dalda eğitim verilecek.

Aldıkları eğitimle sporla iç içe olan çocuklar, gelecekteki spor kariyerlerine de kolaylıkla yön verebilecek. Aileler eğlenceli, öğretici ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan eğitim programlarıyla çocuklarının izci kampında eğitim almasından dolayı memnun olurken, çocuklar da kendilerine birlik beraberlik ve öz güven duygusunu katmanın mutluluğunu yaşayacak. Çocuklara kampta verilen eğitimlerle ayrıca; öğrenme şevki, keşfetme duygusu, doğayı ve çevreyi sevmeleri, doğaya uyum sağlayarak şartlara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri, analitik düşünme becerisine sahip olmaları gibi pek çok konuda bilinçlenmeleri ve gelişmeleri sağlanacak.


Kampın ilk haftasına katılmak için kayıt olan genç izciler, sabah saatlerinden itibaren Ümraniye Belediye binası önünde toplandı. Anne ve babaların da uğurlamaya geldiği izci adayları, daha sonra kendilerine tahsis edilen otobüslerle Ümraniye Hekimbaşı Kent Ormanı içindeki İBB Yaz İzci Kampı'na gönderildi.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari