PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye'de Karla Mücadele Timleri Kışa Hazır
Milliyet.com.tr - 21 Aralık 2017

Karla mücadele ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat esasına göre vardiyalı çalışacak

İSTANBUL (AA) - Soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren İstanbul'da, Ümraniye Belediyesi ekipleri kış boyunca aralıksız hizmet verecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulaşım Hizmetleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü kış hazırlıklarını tamamladı.

Vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele ekipleri 24 saat esasına uygun vardiyalı olarak çalışacak.

Kış çalışmaları eylem planını hazırlayan belediye, kış aylarının olumsuz etkilerini minimuma indirmek için cadde cadde, sokak sokak çalışmalarını gerçekleştirecek.

Ümraniye Belediyesi Ulaşım Hizmetleri ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü, ilçe genelinde 18 kar küreme ve tuzlama aracı, 10 bakım onarım-tuzlama aracı, 6 Bobcat, 1 greyder, 9 kepçe ve yaklaşık 200 kişilik personel olmak üzere 10 bölgede olumsuz hava koşullarında çalışmalarını sürdürecek.

Gece ve gündüz ekipleri olmak üzere vardiyalı olarak kar timi oluşturulurken, 35 mahallede olası olumsuzluklara anında müdahale edilecek.

Herhangi bir kar yağışı ve buzlanma durumunda derhal harekete geçecek ekipler, tuzlama ve yol açma çalışmalarını gerçekleştirecek.

Kar küreme aracı, kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da tuzlama çalışması yapılacak.

Kar yağışında öncelikli olarak ana yollarda, okullar ve otobüs güzergahlarında, daha sonra sokak aralarında çalışmalar gerçekleştirilecek.

Vatandaşlar, kar ve olumsuz hava nedeniyle oluşabilecek durumları "4449822" numaralı telefonu arayarak iletebilecek.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari