PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de cadde ve sokakların çehresi değişiyor
Hürriyet.com.tr - 20 Temmuz 2017

Ümraniye’de cadde ve sokakların çehresi değişiyor

İSTANBUL, (DHA) - ÜMRANİYE Belediyesi, cadde ve sokaklarda başlattığı onarım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ümraniye genelinde asfalt, kaldırım, bordür-tretuvar bozulmalarına anında müdahale ederek, çözüme kavuştururken, vatandaşların güvenliği için korkuluk sayısında artışa ve yenilemeye gidiyor.

Ümraniye Belediyesi kurmuş olduğu Acil Müdahale Bakım-Onarım Ekibi ile Ümraniye’nin genelinde asfalt, kaldırım, bordür-tretuvar ve dubaların onarımı, engelli rampası, ızgara yapımı, onarımı ve temizliği gibi çalışmaları en kısa sürede neticeye kavuşturuyor. Ümraniye Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler, Huzur Mahallesi’nde 16 sokakta Bordur, tretuvarın imalatlarını tamamlandı. Ayrıca 11 bin 900 metrekare parke taşı döşenmiş ve 6 bin 480 metre bordür taşı kullanıldı. İmalatı tamamlanan mahallelerin asfalt kaplama ihtiyacı olanlarında da asfalt yenileme çalışmaları başladı. Fen işleri müdürlüğünce yürütülen altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

VATANDAŞLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN KORKULUK ÖNLEMİ

Ayrıca, Ümraniye Belediyesi, şehrin ihtiyaç duyulan bölgelerinde bulunan merdiven, duvar ve yol kenarlarına demir korkuluk yapılıyor. Daha önce korkuluk demiri olup da zamanla eskiyen ve deforme olan korkuluklar yenileniyor ve korkuluk olmayan yerlere de korkuluk demiri yapılıyor.

20 Temmuz 2017 - 10:38

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari