PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Başladı!
haber7.com - 16 Eylül 2018

Ümraniye’de 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ders Zili Çaldı!

 

Üç aylık yaz tatilinin ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’na başladı. Ümraniye’de de sabahın erken saatlerinde okullarına gelen öğrenciler ilk günün heyecanını yaşadı. Başkan Hasan Can da çocukların heyecanına ortak olarak, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onların eğitimlerine katkıda bulunmak yarınlarımıza katkıda bulunmaktır” dedi ve öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında muvaffakiyetler diledi.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı, 3 aylık yaz tatilinin ardından başladı. Sabahın erken saatinde okullarına gelen Ümraniyeli öğrenciler ilk günün heyecanını yaşadı. Bu kapsamda göreve geldiği ilk günden bu yana bulunduğu her platformda gençlere ve onların eğitimine verdiği önemi vurgulayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yaptığı çalışmalarla ve projelerle adından sıkça söz ettirmeye devam, vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Hasan Can başkanlığındaki Ümraniye Belediyesi; çocukların ve gençlerin daha iyi ve kaliteli ortamlarda eğitim alabilmesi için ilçeye yeni okullar, yurtlar ve spor tesisleri kazandırıyor ve tüm okulların bakım- onarımını üstleniyor. Öte yandan yaz tatilinde çocuklar; yüzme kursları, yaz spor okulları, her mahalleye kazandırılan kültür merkezleri ve bilgi evleri sayesinde de hep eğleniyor, hem de öğreniyor.

BAŞKAN HASAN CAN, “2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI’NDA TÜM EĞİTİM CAMİAMIZA VE SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Eğitim öğretim, hepimizin geleceğidir; eğitim herkesin elini taşın altına sokmasını gerektiren önemli bir konudur. Devletimiz, geçmişle kıyaslanamayacak kadar iyi bir eğitim seviyesi yakaladı. Şimdi de çocuklarımızı dünya çocuklarıyla yarıştıracak bir eğitim vermek için çabalıyor. Devletimizin bu çabalarına ne kadar destek olursak geleceğimiz o kadar aydınlık ve güzel olur” dedi. Başkan Hasan Can, “Gençlerimizin daha iyi bir eğitim alması için 14 yıl içinde belediye olarak ilçemizde ne kadar okulumuz varsa tabanından tavanına kadar yeniledik ve okullarımızın eksikliklerini giderdik, gidermeye de devam ediyoruz” dedi. Başkan Hasan Can son olarak, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onların eğitimlerine katkıda bulunmak yarınlarımıza katkıda bulunmaktır. Bu vesileyle 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda tüm eğitim camiamıza ve sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Kaynak : haber7.comhttp://www.haber7.com/advertorial/haber/2713207-umraniyede-2018-2019-egitim-ogretim-yili-basladi

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari