PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi’nden 15 Temmuz’un 1’inci yıldönümünde özel etkinlikler
Hürriyet.com.tr - 15 Temmuz 2017

Ümraniye Belediyesi’nden 15 Temmuz’un 1’inci yıldönümünde özel etkinlikler

İSTANBUL(DHA)- ÜMRANİYE Belediyesi 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıldönümünde çeşitli etkinlikler düzenledi. İlk etkinlik Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tarafından açılışı gerçekleştirilen resim sergisi açılışı oldu. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda mehter takımının gösteriyle başlayan sergide darbe gecesinin anlatıldığı portreler yer aldı.

Şehit yakınlarını ve gazilerini de unutmayan Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Nikâh Sarayı’nda akşam yemeği programı düzenleyerek 15 Temmuz’un kahramanlarını ve ailelerini bir araya getirdi. Kuran-ı kerim tilavetiyle başlayan program birlik ve beraberlik mesajlarıyla son buldu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin arifesinde Ümraniyeli vatandaşlar, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’la beraber demokrasi nöbeti tuttu. Dolup taşan meydanlarda vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarını göklerde dalgalandırdı.

‘’TÜRK MİLLETİ BAĞRINA SAPLANAN HANÇERİ GÖĞÜSÜNÜ SİPER EDEREK ÇIKARDI’’

15 Temmuz arifesinde vatandaşlarla demokrasi nöbeti tutan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ‘’15 Temmuz 2016’ da bağrımıza saplanan hançeri biz göğsümüzü siper ederek çıkardık. Gelecek nesillere de bunu anlatmak lazım. 15 Temmuz’un yıl dönümünde milletimiz yine meydanlardadır. Şehitlerimizi dualarla, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Rabbim bir daha bu memlekete böyle bir hadise göstermesin. Bayrağımız, vatanımız, milletimiz, devletimiz daim olsun’’ dedi.

‘’ALLAH HAİNLERE CENNET KOKUSU TATTIRMASIN’’

15 Temmuz sergini gezen ev hanımı Esma Balcı, ‘’Üzerinden yıllar geçse de yine aynı duyguları yaşayacağız. Allah bir daha o günleri göstermesin. Milletimize ve devletimize Allah kolaylık versin. Bu vatana ihanet edenlerin hem bu dünyada hem öteki dünyada iki yakası bir araya gelmesin. Allah hainlere cennet kokusunu tattırmasın’’diye konuştu.

‘’15 TEMMUZ GAZİSİ OLDUĞUM İÇİN BANA ÖN YARGILI DAVRANIYORLAR’’

15 Temmuz darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne giden ve başına gelen şarapnel parçasıyla gazi olan 48 yaşındaki Ali Osmanoğlu, ‘’Gazi olduğum için bazı vatandaşlar ön yargılı davranıp beni üzecek sözler söylüyorlar. Oysaki ben çocuklarım, gelecekteki nesiller ve vatanım için köprüye gitmiştim. Vatan yaşanır halde olsun diye o gece dışardaydım’’ ifadesini kullandı.

Şehit ailelerin ve gazilerin biraraya geldiği etkinliklerde Ümraniye kardeş şehri Fojnica Belediye Başkanı Sabahattin Krasuna,Travnik kantonu Tarım ve Hayvancılık bakanı SalkanMerdzaniç ve Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu katıldı.

15 Temmuz gecesi şehit düşen 8 Ümraniyeli vatandaşların karakalem çalışmalarıda 15 Temmuz Sergisi’nde katılımcıların ilgisine sunuldu.

15 Temmuz 2017 - 16:43

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari