PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesinde Yaşlı ve Bakıma Muhtaç Vatandaşlara Yardım Eli
Haberler.com - 14 Aralık 2018

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Yaşlı Hizmet Birimi, Ümraniye sınırları içerisinde yaşayan, zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan yaşlıları, hayata tutundurmak ve yaşam kalitesinin artırmak adına hizmetlerine devam ediyor.

 

 

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Yaşlı Hizmet Birimi, Ümraniye sınırları içerisinde yaşayan, zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan yaşlıları, hayata tutundurmak ve yaşam kalitesinin artırmak adına hizmetlerine devam ediyor.

Ümraniye sınırları içerisinde yaşayan zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan yaşlıların, hayata tutundurma ve yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Yaşlı Hizmet Birimi, kişisel bakım, ev temizliği hizmetleri yanı sıra düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlik programlarıyla ses getirmeye devam ediyor. Bu etkinlikler kapsamında geziler, piknikler, moral, motivasyon ve dini sohbet programları yer alıyor. Yaşlı Hizmet Birimi ekibini kapısında görmekten mutluluk duyan yaşlılar, yapılan hizmetten oldukça memnun olduklarını dile getirerek, bu hizmetlerin gerçekleşmesini sağlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'a ve ekibine teşekkürlerini sundu.

Evde kişisel bakım ve temizlik hizmetleri

Özenle seçilen ve yaşlı hizmet birimi eğitiminin yanı sıra yaşlı bakımı konusunda da deneyimli, bu bölümlerden mezun olan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünden ekipler, yaşlıların gerekli bakım ve sağlık kontrollerini yapıyor. Ayrıca yaşlı hizmet birimi sorumluları tarafından yaşlılara ilaç kullanımı ve kronik hastalıklarla ilgili seminerler de veriliyor. Hastalığı sebebiyle kendi bakım ve ev işlerini yapamayan yaşlıların saç, sakal ile tırnak kesimi gibi kişisel bakım hizmetlerinin yapılmasının yanı sıra, ev temizliği ve düzenlemesi gibi ihtiyaçları da karşılanıyor.

Kültürel geziler

Ümraniye Belediyesi, düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlik kapsamında geziler, piknikler ve programlar düzenleyerek yaşlıların moral ve motivasyonunu arttırarak ahir ömürlerinde güzel anılar yaşamalarına vesile olurken sosyal bakımlarını da sağlıyor.

Kimsesi olmayan ve tek başına sokağa çıkamayacak olan yaşlıların hastane işlemlerinde ve market işlerinde yardımcı olunurken, yalnız yaşayan yaşlıların rutin ziyaretlerle durumları kontrol ediliyor. Yaşlı Hizmet Birimi ekibi, yaşlılarla sohbet edip onların kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlıyor. Kurumsal sorunların çözümü noktasında işlemlerin takibi yine ekiplerce yapılıyor. - İSTANBUL

 

Kaynak: İHA

Kaynak:haberler.comhttps://www.haberler.com/umraniye-belediyesinde-yasli-ve-bakima-muhtac-11539235-haberi/

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari