PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Ramazan ayındaki son 5 yıldızlı sokak iftarını düzenledi
Hürriyet.com.tr - 23 Haziran 2017

İSTANBUL, (DHA) - RAMAZAN ayı boyunca vatandaşlar için iftar programları düzenleyen Ümraniye Belediyesi, yine 10 mahalleyi aynı sofrada buluşturdu. Bu Ramazan ayında düzenlenen son 5 yıldızlı sokak iftarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kavaklıdere Caddesi'nde düzenlenen sokak iftarına yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Mehter Takımı gösterisinin ardından okunan Kur-an'ı Kerim tilavetiyle başlayan sokak iftarında vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını açtı.

“ÜMRANİYE’DE RAMAZAN DOLU DOLU GEÇTİ”

İftar programında vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ramazan ayı boyunca ilçede düzenlenen sokak iftarları hakkında şunları söyledi:

“Bugün Şerefe, yarın Arefe. Dolu dolu bir Ramazan yaşadık. Her akşam isteyen herkesin iftar edebildiği 7-8 ayrı noktada iftarımız vardı. Biz bunları çok önemsiyoruz çünkü Ramazan kardeşlik, beraberlik ve birlik ayıdır. Bizim insanları birleştirmek gibi bir görevimiz olduğunu düşünüyorum. Bu bizim sokak iftarımızın sonuncusu ama ayrıca her gün ayrı noktada devam eden iftarlarımız vardı. Bunların dışında biz, sosyal marketten bütün ihtiyaç sahiplerine kredi kartı niteliğinde vermiş olduğumuz sosyal destek kartıyla ücretsiz alışveriş yapma imkânı veren bir belediyeyiz. Ne kadar yetim ve öksüz çocuk varsa hepsini giydirdik, bayrama hazır hale getirmeye çalıştık. Bunlar bizi gerçekten mutlu ediyor.”

“ZEKAT VE FİTRELERİNİZİ ÖĞRENCİLERE VERİN”

Bayram tatili için Ankara'dan İstanbul'a oğlunun yanına geldiğini kaydeden Ali Bal, Ramazan ayında iyilik yapılması gerektiğini söyledi. Bal, “Ramazan demek yardımlaşmak, insanlara daha fazla saygı ve sevgi duymak, yetimleri gözetmek, fakirlere bilhassa öğrenciye yardım etmek demektir. İnsanlar zekât ve fitrelerini dar gelirli öğrencilere versinler. Ben öyle yapıyorum. Çocuklarıma vasiyetim de budur” şeklinde konuştu.

“RAMAZAN’I ÇOK SEVİYORUM”

Çocukluğundan beri oruç tuttuğunu ve Ramazanı çok sevdiğini ifade eden, Seyhan Tekay, “Ramazan’ı çok seviyorum. 3 ay sürse de oruç tutarım. Ramazan benim için, sağlık, huzur demek. İnsanlarla burada kardeş gibi oruç açıyoruz. Bu çok güzel bir şey. Ben hayatı çok seviyorum” dedi. 

Ramazan boyunca ibadet yaptığını ve iftar sofrasında komşularıyla birlikte orucunu açmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Zeynep Korkmaz, Ramazan Bayramı'nda günü birlik  tatil planı yaptığını kaydetti. 

23 Haziran 2017 - 22:34


T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari