PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı
Hürriyet.com.tr - 22 Ağustos 2017

İSTANBUL,(DHA)-ÜMRANİYE Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla tüm tedbirleri aldı.

Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nda, Ümraniye halkının hijyenik bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli önlemleri alarak hazırlıklarını tamamladı. Çözüm Merkezi ve Çağrı Merkezi bayram boyunca hizmet vermeye devam edecek.

“KURBAN DENETİM BİRİMİ” OLUŞTURULDU

Ümraniye Belediyesi tarafından oluşturulan “Kurban Denetim Birimi” ile kurbanlıklar veteriner hekimler tarafından denetimden geçirildikten sonra alana alınıyor.  Yapılan denetimlerde,  sağlık raporu ve küpesi olmayan hayvanların ilçeye girişine izin verilmiyor. Kaçak hayvan getirenler hakkında ise yasal işlem yapılıyor.

VETERİNER HİZMETİ VERİLECEK

Kurban kesim yerlerinde belediye veteriner hekimleri ve İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından vatandaşlara kurbanlık hayvanlar hakkında sıhhi destek sağlanacak. Ayrıca tüm çadır ve kesim alanları hastalıklara karşı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak ilaçlanarak dezenfekte edilecek.

Belirlenen kurban satış ve kesim noktalarında yer alan sosyal tesisler, içerisinde yer alan mescit, yemek salonu, kafeterya gibi sosyal alanlar ile vatandaşlara hizmet verecek. Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için Ümraniye Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar bayram süresince de devam edecek. Bayram günlerinde kesim yerlerinde halkın muayene ve kontrol talepleri için veteriner hekim bulundurulacak.

Ümraniye Belediyesi tarafından izin verilen 2017 kurban satış ve kesim yerleri belediyenin resmi internet sitesinden takip edilebiliyor.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari