PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Bosna Hersek'te aşure dağıttı.
Hürriyet.com.tr - 03 Ekim 2017

İSTANBUL, (DHA) - ÜMRANİYE Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ümraniye'nin 17 farklı noktasında 60 kazan aşure kaynattı. Ayrıca kardeş şehri Fojnica’da da yatsı namazının ardından aşure ikramında bulundu.

Muharrem aynının 10'uncu günü kutlanan Aşure ayının bolluk ve bereketini kardeş şehriyle paylaşan Ümraniye Belediyesi; Bosna Hersek’in Fojnica ilçesinde yatsı namazının ardından aşure kazanları kaynattı. Fojnica Çarşı Camii’nde, Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezi’nde Ümraniye Belediyesi’nin Fojnica’da verdiği el sanatları eğitimleri sergisinin açılışından sonra yüzlerce kişiye aşure ikram edildi.

Ümraniye Belediyesi’nin aşçıbaşıları tarafından yapılan aşurelerin dağıtım programına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemali Ergül, Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura, Fojnica İslam Birliği Başkanı Ramiz Meşa, Yunus Emre Enstitüsü Fojnica Koordinatörü Yunus Cünedioğlu, öğretmenler, öğrenciler ve Fojnicalılar katıldı.

Aşure dağıtım programında konuşan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemali Ergül, Muharrem ayının öneminden ve Aşure geleneğinden bahsederek, Ümraniye Belediyesi’nin Bosna’da gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura ise kardeş şehirleri Ümraniye Belediyesi’ne yaptıkları katkılardan, Fojnica’daverilen el sanatları eğitimlerinden ve dağıttıkları aşurelerden dolayı teşekkürlerini sunarak Muharrem ayının mübarek olmasını temenni etti.

(FOTOĞRAFLI)

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari