PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi 41 öğrenciyi üniversiteli yaptı
Hürriyet.com.tr - 25 Eylül 2017

İstanbul,25 Eylül (DHA) - Ümraniye Belediyesi Cemil Meriç Gençlik ve Kültür Merkezi hazırlık kurslarında eğitim alan 65 öğrenciden 41’i üniversiteye yerleşti. Üniversiteyi kazanan öğrenciler Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında konuşan Can, eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. 

Ümraniye Belediyesi Cemil Meriç Gençlik ve Kültür Merkezi, YGS/LYS’ye hazırlanan öğrencilere eğitim verdi. Eğitimler kapsamında 4 yıllık lisans programına yerleşen öğrencilerin arasında hukuk, mühendislik, eğitim fakülteleri, işletme, iktisat gibi bölümler var. 2016-2017 eğitim yılında Gençlik Merkezi’nde eğitim gören 65 öğrencinin, 41’i üniversiteye yerleşti. Geçen sene kurslara devam edip bir üniversite programına yerleşen öğrenciler ile bu sene hazırlık öğrencileri, Gençlik Merkezi'ndeki ücretsiz eğitimler için Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yaptığı konuşmada eğitimin önemine değinerek, “Bizler bu ülkenin kutsal değerleriyle barışık bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. O yüzden aldığınız eğitimler,Türkiye’nin gelişimi için büyük önem taşıyor" dedi.

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari