PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı yeni görünümüne kavuşuyor.
Hürriyet.com.tr - 12 Eylül 2017

İSTANBUL, (DHA)- ÜMRANİYE Belediyesi’nin birçok sosyal aktivitesinin gerçekleştirildiği 15 Temmuz Şehitler Meydanı yeni bir görünüme kavuşuyor. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ümraniye Belediyesi tarafından yapımına başlanan meydan projesinin 1. etabı kısa sürede tamamlanarak hayata geçiriliyor" dedi.

Yeni meydan ile Ümraniyelilerin günlük yaşamında çok önemli avantajlar sağlayacağını söyleyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, meydan çalışmaları kapsamında, Ümraniye Gaffar Efendi Sokak'ta bulunan 90’lı yıllarda inşa edilen İGDAŞ binasının deplase edildiğini belirterek, 50 yıllık Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’nun da Ümraniye Belediyesi tarafından yeniden yaptırıldığını söyledi.

Can, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

"Böylelikle açılan alan Ümraniye Meydanı olarak halkın ortak kullanım alanına dönüştürüldü. Birçok aktivitenin yapıldığı 15 Temmuz Şehitler Meydanımızın şimdi 2. etabına geçiyoruz. Ümraniye Belediyemiz tarafından hazırlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak olan proje; 35 bin 250 metrekare inşaat alanını kapsıyor. 15 Temmuz Şehitler Meydanı üzerindeki hazırlık ve deplase çalışmalarını ise Ümraniye Belediyesi olarak başlattık. 25 dönümlük meydanın altına 4 katlı bin araçlık büyük bir zemin altı otopark ve projenin eksi 1’inci katında planladığımız birçok sosyal hizmet kompleksi yaptıracağız. Projede yapımına başlayacağımız otopark, bölgenin trafik sorunlarını da önemli ölçüde çözüme kavuşturacak.”

ÜMRANİYE’NİN VİZYON PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Yapımına başlanan proje ile Ümraniye ilçesi, yeni bir sosyal tesis ile vatandaşların rahat nefes alabileceği, dinleneceği ve sosyal aktivitelerde kullanabileceği bir meydana kavuşacak.  Ayrıca Ümraniye Belediyesi’nin sergi alanları ve 9 bin 558 metrekare çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları ile süslenecek. Projenin zemin altındaki eksi 1’inci katı 7 bin 500 metrekare alana sahip olup; gençlik ve spor merkezi, şehir kütüphanesi, konferans salonu, fuaye, meslek kursları, toplantı salonu, kültür merkezi ve bay bayan mescit gibi birçok sosyal hizmeti içinde barındıracak.

4 KATLI VE BİN ARAÇ KAPASİTELİ ZEMİN ALTI OTOPARK YAPILACAK

Yapımına başlanan proje ile Ümraniye Merkezi’nde 4 katlı zemin altı otopark inşa edilecek. Proje kapsamında bölgenin trafik ve otopark sorunu da önemli ölçüde çözüme kavuşacak.

Meydan ile birlikte Alemdağ Caddesi TRT lojmanları ve Suiş Caddesi arasındaki kısım da yayalaşacak ve cadde İBB tarafından yenilenecek.

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari