PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Sünnet Heyecanı Başladı, Kıyafetleri Dağıtıldı
Milliyet.com.tr - 24 Temmuz 2017

Geleneksel sünnet şöleni için hazırlıklarını sürdüren Ümraniye Belediyesi, bu yıl sünnet ettireceği bin 407 çocuğun kıyafetlerinin dağıtımını tamamladı.
Sosyal belediyecilik hizmetlerini aralıksız sürdüren Ümraniye Belediyesi, okulların kapanmasının ardından belediye tarafından sünnet edilecek bin 407 çocuğa kıyafetlerinin dağıtımını tamamladı. Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirdiği 2’inci Kıyafet dağıtım programıyla kalan 734 çocuğa sünnet kıyafetleri teslim edildi. Programa Ümraniye Belediye BaşkanYardımcısı Hakan Karataş ile çocuklar ve aileleri katıldı.
Programda, kısa bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, ailelere Başkan Hasan Can’ın selamını iletti. Karataş, “2004 yılından itibaren Ümraniye’de toplam 23 bin çocuğu sünnet ettirdik. Bu yıl da bin 407 Ümraniyeli çocuğu sünnet ettireceğiz. Geçtiğimiz günlerde 673 çocuğa sünnet kıyafetlerini teslim etmiştik. Bugün de kalan 734 çocuğa kıyafetlerini dağıtıyoruz” dedi.
Karataş, daha sonra, 15 Temmuz Darbe Girişiminin yıl dönümü için yapılan belediye faaliyetlerinden bahsetti. Ardından, “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” diyerek katılımlarından dolayı Ümraniyeli vatandaşlara teşekkür etti.
Konuşmanın ardından çocuklara şölende giyilmek üzere sünnet kıyafetleri dağıtıldı.

24 Temmuz 2017 - 16:18

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari