PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Orman kaşifi öğrenciler keşfe başladı
TRT Haber - 02 Nisan 2018

İstanbul Ümraniye Belediyesi "Orman Kaşifleri" projesi kapsamında bu yıl 2 bin öğrenciye, doğayı yakından tanıma ve keşfetme fırsatı sunacak.

İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik "Orman Kaşifleri" adlı projeyle, Ümraniye Belediyesi öğrencilere doğa ve orman sevgisini aşılamayı amaçlıyor.

Öğrenciler ormanda uzman eğitmenler ve belediye koordinatörleri nezaretinde birçok eğitime katılarak, doğada varolan canlı türlerini yerinde inceleyip, farklı bitki ve hayvan türleri hakkında bilgi alacak.

Bir ay boyunca devam edecek projede çocuklar, doğada nasıl yaşam sürüleceği ve doğanın kirletilmemesi için ne gibi tedbirlerin alınması gerektiği konusunda da eğitim görecek.

Öğrenciler ayrıca, kendilerine dağıtılan "Tabiat Günlüğü"ne ormandan topladıkları malzemeleri yapıştırarak notlar alacak.

İlk eğitim mesire alanında

Bu çerçevede faaliyete geçen projede, "Orman Kaşifleri" ilk eğitimlerini Ümraniye’deki Mesire Alanı’nda yaptı. Minik kaşifler, uzman eğitmenler eşliğinde ormanda yaşayan bitkileri ve hayvanları yakından inceleme fırsatı buldu.

Keşfe çıktıkları Mesire Alanı’ndan çeşitli materyaller toplayan çocuklar, daha sonra kurulan çadırda bir araya gelerek, eğitmenleriyle gerçekleştirdikleri keşfin kritiğini yaptı. Böylelikle minik kaşifler; doğayla iç içe olmanın, yeni beceriler elde etmenin ve sosyalleşmenin tadını çıkarıyor. (Kaynak: DHA)

Kaynak: TRTHaber.com

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari