PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Kadınların Umut Kapısı: Hanımeli Çarşısı
Haberler.com - 22 Şubat 2018

Ümraniye Belediyesi’nin, Sosyal Yardım Projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu son durak Hanımeli Çarşısı, Ümraniyelilere hizmet vermeye devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi'nin, Sosyal Yardım Projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu son durak Hanımeli Çarşısı, Ümraniyelilere hizmet vermeye devam ediyor. Ümraniyeli kadınlar, ücretsiz olarak tahsis edilen dükkanlarda 15'er günlük periyotlarla el ürünlerini satabiliyor.

Ümraniye Belediyesi, Sosyal Yardım Projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu, eşi olmayan, çocuklarına hem analık hem babalık yapan veya eşi çalışamayacak durumda olduğu için geçim mücadelesini sırtlanmış olan hanımların, kendi ürettikleri el emeği ürünleri satışa sundukları Hanımeli Çarşısı Ümraniyelilere hizmet vermeye devam ediyor. Hanımeli Çarşısı'nda, satış için 15'er günlük periyotlarla kullanılabilen 9 m2 büyüklüğünde bir tanesi ihtiyaç sahibi engelli aileler için hazırlanan, her biri farklı renkte 18 dükkan bulunuyor. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Hanımeli Çarşı'nda ürünlerini sergileyen hanımlar, böyle bir çarşının kurulmasından memnuniyet duyduklarını belirterek ev ekonomilerine sağladığı katkılardan dolayı Ümraniye Belediyesine teşekkür etti.

Umut dünyasına açılan pencere

Ümraniye Belediye Başkanı Can, "Burayı hanım kardeşlerimizin umut dünyasına açılan bir pencere haline getirdik. 15'er günlük periyotlarla kullanılabilen 9 metrekare büyüklüğünde bir tanesi ihtiyaç sahibi engelli aileler için hazırlanan, her biri farklı renkte 18 dükkanı kendilerine tahsis ediyoruz. Her türlü ihtiyaçları ve elektrikleri bizden olmak üzere hiçbir ücret almıyoruz. Ev ekonomilerine katkı sağlamak için onlara yardımcı oluyoruz. 2004'te görevi devraldığımızdan buyana Ümraniye'mize 14 yılda 400'ün üzerinde hizmet ve kalıcı eserler kazandırdık. Yaptığımız bütün bu hizmetlerin yanında benim için en önemlisi, yardıma muhtaç, garip gurebaya yaptığımız hizmetlerimiz benim için en önemlisidir desem yerdir" dedi. - İSTANBUL

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari