PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Hasan Can: Ümraniye ticaret merkezi haline geldi
Akşam.com.tr - 01 Kasım 2017

Bir TV programına katılan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, sorulan sorulara samimi açıklamalar yaptı

Ümraniye’de Finans merkezi hakkında bilgi vererek konuşmalarına başlayan Başkan Hasan Can, altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini, finans merkezinin birkaç yıl içinde tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Başkan Hasan Can, “Göreve geldiğimizden itibaren bu ilçeyi kalkındırmanın gayretini göstereceğimizi söyledik ve çok şükür bugün geldiğimiz nokta ise Ümraniye; büyük otellerin, ünlü markaların ve bankaların merkezlerini taşıdığı ticaret merkezi haline geldi” dedi.

Daha sonra Başkan Hasan Can, Ümraniye’de çalışmalarında sona yaklaşılan Ümraniye-Üsküdar metro hattının çalışmaları hakkında bilgi vererek kentsel dönüşüm sürecine değindi. “Vatandaşları zorlamadan, seçenekler sunarak, kendi kararlarını vermelerini sağlıyoruz” diyen Başkan Hasan Can, "Ümraniye’de şu anda 315 bin yapı stoku var, bunun 185 bini bizim zamanımızda, son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 62’ye tekabül ediyor. 185 binin 85 bini de eski binaların yıkılıp yerine depreme dayanıklı yeni binalar yapılmasıyla inşa edildi. Tüm bu hizmetleri yaparken devletin hiçbir kurum ve kuruluşuna beş kuruş borç yapmadık” dedi. 2B arazileri hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, “Esas kentsel dönüşüm dediğimiz şey yani şehrin bütününe şekil vermek anlamında inşallah önümüzdeki günlerden itibaren yapmaya başlayacağımız 2B alanlarıdır. Önümüzdeki Ocak-Şubat gibi, 2B alanlarımızda ruhsat verir hâle gelmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 1/1000’lik planlarımızı inceledik. Kasımda kendi meclisimizden, sonra da İBB Meclisinden 1/1000’lik planlarımızı onaydan geçireceğiz” dedi. Ayrıca Başkan Hasan Can elinde tapusu olan herkesin eşit imar hakkı olduğunu söyledi. Ümraniye’de vatandaşa hizmet eden her kurum ve kuruluşların yanında olduklarını belirten Başkan Hasan Can TFF. 1.Lig’de lider olan Ümraniyespor’un başarı hikâyesinden bahsetti. “Ümraniyespor Süper Lige göz kırptı” diyen başkan Hasan Can Ümraniyesporu’nda, Ümraniye Belediyesi gibi hiçbir kurum ve kuruluşa borcu olmadığını sözlerine ekledi.

Ümraniye’de sporun yanında kültür ve sanatın da konuşulduğunu ifade eden Başkan Hasan Can, “2004 yılından bu yana düzenlenen sempozyum, seminer, panel ve yarışmalarımız var. Özellikle kalite standartlarını yükselttiğimiz Resim, Hikâye ve Şiir yarışmalarımız devam ediyor. Başvurmak isteyen vatandaşlarımız siteden başvuruları takip edebilirler. Profesyonel akademisyen ve alanında uzman isimler tarafından değerlendirilen bu yarışmalarımızda çeşitli ödüller veriyoruz. Ancak en önemli ödül, dereceye girenlerin eserlerini kitaplaştırıyoruz. Suya yazılmış yazı olmasın diye” dedi.

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari