PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Hasan Can: Geleneğimizi devam ettiriyoruz
Akşam.com.tr - 13 Ekim 2017

Muharrem Ayı boyunca ilçedeki vatandaşlara aşure ikramlarını devam ettiren Ümraniye Belediyesi’nin bugünkü son durağı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın katılımıyla Fatıma Derneği’nin “Elden Ele Değil Gönülden Gönüle" diyerek düzenlediği Aşure programı oldu.

İlçenin belirlenen noktalarında aşure ikramlarını sürdüren Ümraniye Belediyesi bugün de 4 farklı noktada vatandaşlara aşure ikramında bulundu. İlçedeki vatandaşlara aşureyi tattırmaya devam eden Ümraniye Belediyesi’nin bugünkü son durağı Fatıma Derneği oldu. 

Uluslararası Fatıma Derneği’nde düzenlenen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve eşi Saliha Can’ın yanı sıra;  AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı İmdat Köseoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Ümraniye Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak, Uluslararası Fatıma Dernek Başkanı Kevser Şamlı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ümraniye Şubesi İlçe Temsilcisi Eyüp Erkovan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Okanlı, Eğitimci Ferahiye Sakarya, Gazeteci Betül Soysal Bozdoğan, Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi Başkanı Mustafa Güçlü, Fatıma Derneği Yönetimi ile gönüllü üyeler katıldı.

Program, Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi Başkanı Mustafa Güçlü’nün Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından Uluslararası Fatıma Dernek Başkanı Kevser Şamlı kısa bir konuşma gerçekleştirerek,“Desteğini maddi ve manevi olarak bizden esirgemeyen Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can ve kıymetli eşleri Saliha Can hanımefendiye çok teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra programa katılan tüm misafirlere teşekkür etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, selamlama konuşmalarının ardından Ümraniye Belediyesi tarafından bugün gerçekleştirilen aşure ikramları hakkında bilgi verdi. Başkan Hasan Can “Muharrem ayında bizim geleneğimiz aşure geleneğidir. Yıllardan beri Ümraniye Belediyesi olarak bu geleneğimizi devam ettiriyoruz. Gelenek ve göreneklerimizin sürdürülebilmesi ve yeni kuşakların yetişmesinde önemli yer tutacağından dolayı bu geleneğimizi önemsiyoruz. Her yıl 60 kazan aşure kaynattıklarını söyleyen Başkan Hasan Can kazanların bu sene ilçedeki liselere de dağıtımla beraber yaklaşık 85’i bulacağını da sözlerine ekledi. Bosna-Hersek’teki kardeş şehirleri Fojnica’da her yıl aşure ikramlarında bulunduklarını söyleyen Başkan Hasan Can; bu yıl da aşurenin bereketini Boşnak kardeşleriyle paylaştıklarını söyleyerek Bosna’nın tarihi hakkında kısa bir bilgi verdi. Başkan Hasan Can son olarak, “Aşure programınız mübarek olsun ve tadan herkese afiyet olsun. Fatıma Derneğine yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın dua etmesiyle son buldu.


T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari