PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Hasan Can: En başarılı belediyeyiz
Akşam.com.tr - 27 Ekim 2017

Bir TV programına katılan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Ümraniye’de şu anda 315 bin yapı stoku var, bunun 185 bini bizim zamanımızda, son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 62’ye tekabül ediyor. Yani şehri yenileme noktasında en başarılı belediyeyiz” dedi.

Hasan Can, canlı yayın öncesi TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ercan Seki’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan da bulundu. Ardından TGRT Haber’de yayınlanan “Günün İçinden” isimli haber bülteninin canlı yayın konuğu olan Başkan Hasan Can, “14 yıldır yüzlerce projeyi hayata geçirdik. Üstelik bunları yaparken de devletin hiçbir kurumuna borçlanmadık. Çünkü ayağımızı yorganımıza göre uzattık” dedi. Kentsel dönüşümün önemine değinerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Yıkılması muhtemel binaları dönüştürerek, depreme dayanıklı bina haline getirdik. Ümraniye’de şu anda 315 bin yapı stoku var, bunun 185 bini bizim zamanımızda, son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 62’ye tekabül ediyor. Yani şehri yenileme noktasında en başarılı ilçeyiz” dedi.

2B arazileri hakkında da bilgilendirme yapan Başkan Hasan Can, Maliye Bakanlığı ile tapu meselesi konusunda istişare ederek, vatandaşlarımızın tapu almasını sağladık” dedi. Finans merkezi hakkında bilgi veren Başkan Hasan Can, altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini, finans merkezinin birkaç yıl içinde tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Ümraniye Belediyesi olarak ulusal çapta Resim, Hikâye ve Şiir yarışması düzenlediklerini sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, “Jüri üyemizde profesyonel akademisyen ve alanında uzman isimler bulunuyor. Yarışmalarımızda çeşitli ödüller de veriyoruz. Başvurmak isteyen vatandaşlarımız siteden başvuruları takip edebilirler. Ancak bizler en büyük ödülün, dereceye giren eserleri kitaplaştırmak olduğunu düşünüyoruz” dedi.

İlçede aç ve açıkta kimseyi bırakmadıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, Ümraniyespor’un başarısına da değinerek, “Ümraniye Belediyesi gibi Ümraniyespor’unda hiçbir kuruma tek kuruş borcu yok. Onlarda borçsuz olarak ilerliyor” dedi.  Başkan Hasan Can, konuşmasını Cumhuriyet Bayramını kutlayarak sonlandırdı.

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari