PROJELER
ARAMA
Hasan Can: Dünya standartlarının üstündeyiz
Akşam.com.tr - 23 Mart 2018

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can katıldığı bir TV programında kentsel dönüşümden bahsetti.

Hasan Can CNN TÜRK’te yayınlanan Ahu Özyurt’un sunduğu 10’dan Sonrası programının canlı yayın konuğu oldu.

Canlı yayın konuğu olan Başkan Hasan Can, konuşmasına Alemdağ Caddesi Yayalaştırma Projesi’yle ilgili bilgi vererek başladı. Başkan Hasan Can, “Alemdağ Caddesi; Ümraniyenin en eski ve aktif caddelerindendir. Yıllardır alışveriş için tercih edilen bu caddemizle ilgili radikal bir karar alarak caddemizi yayalara açıp, trafiğe kapattık. Üstelik şuana kadar da trafiğin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadık. İnşaallah önümüzdeki yıllarda bu caddemizi daha da güzelleştireceğiz” dedi.

Ümraniye’nin kentsel dönüşümde önemli gelişmeler kaydettiğine de vurgu yapan Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de şu anda 320 bin yapı stoku var, bunun 200 bini bizim zamanımızda; kurala uygun, imara uygun, projeye uygun ve sağlıklı binalar şeklinde son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 64’e tekabül ediyor” dedi. 2B arazileri hakkında da konuşan Başkan Hasan Can, “İstanbul’a örnek olacağına inandığımız modern bir bölge planı hazırladık” dedi.

Konuşmasına Ümraniye’de 900 bin metrekare park ve bahçe bulunduğunu belirterek devam eden Başkan Hasan Can, “Kişi başına düşen yeşil alan 11-12 metre ve bu dünya standartlarının üstündedir” dedi. Uluslararası Finans Merkezi’nden de söz eden Başkan Hasan Can, “Son 15 yılda farklı bir yükselişte olan Ümraniye var. İnşaallah, Ümraniye için dahasını da yapacağız”  dedi.

Son olarak Başkan Hasan Can, “Afrin’de mücadele eden kahramanlarımıza başarılar diliyorum. Allah, askerlerimize muvaffakiyetler versin. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari