PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Esenkent Sait Kayalar Camii’nin temel atma töreni yapıldı
Flashaber - 03 Mayıs 2018

Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Esenkent Sait Kayalar Camii’nin temel atma töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana Ümraniye’ye 400’ün üzerinde kalıcı eser kazandıran Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ekibi, ilçeye dev eserler kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda; Esenkent Mahallesinde Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Esenkent Sait Kayalar Camii’nin temel atma töreni yapıldı. Törene, Başkan Hasan Can'ın yanı sıra; Ordu Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, Esenkent Sait Kayalar Cami Arsa Bağışçısı Efraim Kaya, Esenkent Sait Kayalar Camii Yapı Bağışçısı Yaşar Köybaşı, muhtarlar, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı gösterisiyle başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından Ömer Faruk Darende Cami İmam Hatibi Bahattin Hancıoğlu tarafından Kuran tilaveti gerçekleştirildi.

Temeli atılan Esenkent Sait Kayalar Camii’nin toplam inşaat alanı; 456 metrekare kapalı alana sahiptir. Yapı 1. Bodrum kat, zemin kat, asma kattan oluşuyor. 1. Bodrum kat; 260 metrekare, zemin kat; 145 metrekare, asma katı 51 metrekareden oluşan camide; kütüphane, görevli odası, elektrik odası, makine dairesi, hidrofor odası, su deposu, erkek ve kadın wc bulunuyor.

AK Parti Ümraniye Esenkent Mahalle Başkanı Bahattin Demir, Esenkent Mahalle Muhtarı İsmet Taş, Esenkent Sait Kayalar Cami’nin Arsa Bağışını Sağlayan Efraim Kaya ve Sait Kayalar Cami’nin Yapı Bağışçısı Yaşar Köybaşı kısa bir selamlama konuşması yaparak Esenkent Sait Kayalar Cami’nin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkürlerini sundular.

Ardından Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, kısa bir konuşma yaparak, “Camimizin Esenkent Mahallemize ve Ümraniye’mize hayırlı olmasını niyaz ediyorum. 14 yılı aşkın görev süremizde hizmetlerimiz sadece Ümraniye’mizde değil hem yurt içinde hem de yurt dışında da devam ediyor. Tabii bu hizmetleri Ümraniye’ye kazandırdığı için Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e bir Ümraniyeli kardeşiniz olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaparak konuşmasını sürdüren Başkan Yardımcısı Batur, Esenkent Sait Kayalar Camii’nin teknik bilgisini vererek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Ordu Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül kısa bir selamlama konuşması yaparak, “İnşallah bu camimizde namaz kılmak hepimize nasip olur. İlçedeki hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ise “Rabbim hayrınızı kabul eylesin. 14 yılı aşkın sürede Allah, Belediye Başkanımıza 400’ü aşkın kalıcı eser yapmayı nasip etti. 25-30 sene önceki Ümraniye ile şu anki Ümraniye arasında isminden başka benzerlik yoktur. Bu bir vizyon meseledir. Kalıcı eser gibi birçok hizmeti Ümraniye’ye getiren Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Türkiye’nin gelişiminden bahsederek konuşmasını sürdüren İlçe Başkanı Eminmollaoğlu, “Ümraniye nasıl değiştiyse, 15-16 yıldır ülkemiz de değişti. Bugün bakıldığında Türkiye dünyada en çok büyüyen ülkelerin başında geliyor. Ülkemiz artık kendi tankını, topunu, tüfeğini üretir hale geldi. Bunların hepsi durduk yere olmadı. Bunlar; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde oldu” dedi. Ekonomik bakımdan da Türkiye’nin dünya da en ileri gelen ülkelerinden birisi olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Eminmollaoğlu, “Bu kadar büyümeye, gelişmeye karşı iç ve dış düşmanlarımız bize sürekli engel koymaya çalışıyorlar. Fakat bizleri yıldıramayacaklar. Onun için 24 Haziran seçimleri ülkemiz için çok önemlidir. Bu seçimle birlikte inşallah Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hayata geçireceğiz. Ülkemiz bundan sonra hedeflerine daha hızlı bir şekilde yürüyecek” dedi. İlçe Başkanı Eminmollaoğlu son olarak, temeli atılan Sait Kayalar Camii’nin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

BAŞKAN HASAN CAN; “SİZ BİZE GÜÇ VERDİĞİNİZ MÜDDETÇE, BİZLER BÖYLE ESERLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Bu memleketin taşının üstüne taş koyan ve hizmet edenlerin mutlaka değerlendirilmesi lazım. Bu vatanda yaşıyorsak, bu memleketin ekmeğini yiyorsak ve bu memlekete vatan borcumuz varsa bu memlekete hizmet edenleri iyi anlamamız gerekiyor. AK Parti iktidarlığı Türkiye’nin her bir tarafına hizmet ediyor” dedi. AK Parti hükümetlerinin yaptığı çalışmaları değerlendirerek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Bu ülkeye de 80 yılda yapılanların 5 katı 15 yılda AK Parti hükümetleri zamanında yapıldı. Değerli kardeşlerim yaklaşık 5 milyon civarında yeni seçmen var. Bu yeni seçmen dediğimiz kardeşlerimiz 18-19 yaşında gençlerimizdir. Dolayısıyla onlar daha öncede bu ülkede çekilen sıkıntıları görmediler ve onlara Türkiye’nin geçmişte nasıl karanlıklardan geçtiğini anlatmamız gerekiyor. Bizler bu ülkenin çocuklarının selamete kavuşması için mücadele ediyoruz” dedi. Konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can, “Bu ülkeyi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için dimdik duran ve kimsenin karşısında eğilmeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı 24 Haziran’da inşallah Başkan yapacağız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile bu ülke daha hızlı büyüyecek” dedi. Temeli atılan Sait Kayalar Cami ile ilgili konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can son olarak, “Bu Cami’nin yapımına vesile olan ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siz bize güç verdiğiniz müddetçe bizler böyle eserle yapmaya devam edeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, “Ramazan ayına yaklaştığımız bu günlerde kutsal bir mekanın, camimizin temel atma töreninde bir araya geldik. Bu hayırlı yatırımın ilçemize, mahallemize hayırlı olmasını diliyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayrınızı kabul eylesin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Protokol konuşmalarının ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Esenkent Sait Kayalar Cami Arsa Bağışçısı Efraim Kaya, Esenkent Sait Kayalar Cami Yapı Bağışçısı Yaşar Köybaşı’na hediye takdiminde bulundu.

Programın sonunda Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk dua etti. Ardından protokol, Esenkent Sait Kayalar Camisi temel atma töreni için butona bastı.

 

Kaynak: Flashaber.com.tr

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari