PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
En temiz ilçe ünvanına sahip
Güneş.com - 29 Eylül 2017

2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İstanbul’un en temiz ilçesi olarak 1. seçilen Ümraniye Belediyesi, kazanmış olduğu bu unvana yaraşır şekilde ilçe genelinde temizlik hizmetlerini sürdürüyor.

Ümraniye Belediyesi, her gün düzenli ve programlı olarak ilçe genelinde toplamda 3200 cadde ve sokaklarda çöp toplanmasının yanı sıra; okul, cami ve birçok alanda temizlik işlerine devam ediyor. Ayrıca, ilçe genelinde bulunan mahallelerdeki konteynerler de, her gün belirli bir plan ve program dahilinde, yıkama aracı ile yıkanarak, dezenfekte ediliyor. Çalışmalar kapsamında kötü koku ve mikroplardan arındırma işlemiyle konteynerler temizlenerek halk sağlığı güvence altına alınıyor.

Konteynerlerin dezenfektesi için kullanılan Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı, her seferinde kullanılan suyun %80’ini geri dönüştürerek tekrar kullanılmasını sağlarken, doğaya daha az karbonmonoksit salınımı yaparak çevreyi koruyor.

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Ümraniyeli vatandaşlar, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve çalışma ekibine  teşekkürlerini sundular.

 

 

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari