PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
En iyi usta belediye başkanı ödülünü aldı
Güneş.com - 10 Ekim 2017

Her yıl alanında önemli isimlere pek çok dalda ödül veren İstanbul Takipte Haber Sitesi bu yıl; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı "En İyi Usta Belediye Başkanı Ödülü”ne layık gördü.Üç yıldır düzenlenen ve her törenin ayrı bir tema çerçevesinde gerçekleştirildiği “Alanında İz Bırakanlar”ın bu yılki teması 15 Temmuz idi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen geceye ilgi de büyüktü. En İyi Usta Belediye Başkanı ödülünü alan Hasan Can “hiç yorulmadık ve yorulmayacağız, menzile varıncaya kadar” dedi

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, en iyi usta belediye başkanı ödülünü alan isim aldı. İstanbul Takipte Haber Sitesi 2015 yılından bu yana kendi alanında iz bırakanları seçerek ödüllendiriyor. Her yıl bir kişiye  “O Bir Usta Ödülü” 3 kişiye “Özel Onur Ödülü”nün verildiği törende, Siyasette İz Bırakanlar, Siyasette İz Bırakan Kadınlar, Yerel Yönetimlerde İz Bırakanlar, Yerel Yönetimler Projesi ile İz Bırakanlar, Sporda İz Bırakanlar, Sağlıkta İz Bırakanlar, Tiyatroda İz Bırakanlar, Edebiyatta İz Bırakanlar, Basında İz Bırakanlar, Eğitimde İz Bırakanlar, İşadamları Dünyasında İz Bırakanlar, Yerel Yönetimlerde İz Bırakan Başkan Yardımcıları, Engelli Dünyasında İz Bırakanlar, Bürokratta İz Bırakanlar gibi alanlar da bulunuyor.

"En İyi Usta Belediye Başkanı” Hasan Can

 “Alanında İz Bırakanlar” Ödül Töreninin üçüncüsünü düzenlendi. Bu yıl 15 Temmuz çerçevesi etrafında toplanan ödül gecesinde Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “En İyi Usta Belediye Başkanı Ödülü”ne layık görüldü.

Ümraniye Belediyesi toplamda 4 ödülü kucakladı

15 Temmuz teması çerçevesindeki “Alanında İz Bırakanlar” ödül gecesinde Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "En İyi Usta Belediye Başkanı Ödülü”nü göğüslerken; Ümraniye Belediyesi de toplamda dört ödüle birden layık görüldü. İstanbul Takipte Haber Sitesi; Sosyal Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ödülü’ne Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan’ı layık görürken; Kentsel Dönüşüm yönetimindeki başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Maliki Ejder Batur da ödüle layık görülen isimler arasındaydı. İstanbul Takipte Haber Sitesi ayrıca, “Kentsel Dönüşüm Özel Ödülü”ne de Ümraniye Belediyesi’ni layık gördü.

Alanında İz Bırakanlar Ödül Töreni'nde önemli isimler boy gösterdi

Ödül gecesinde AK Parti geçmiş dönem milletvekilleri ile yeni dönem milletvekilleri bir aradaydı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın da bulunduğu gecede Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Anadolu Yakası İlçe Teşkilatları, gazeteciler, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

 “En İyi Usta Belediye Başkan Ödülü”nü Ataş verdi

Görevde bulunduğu zaman boyunca Ümraniye İlçesi’nin çehresinin değişmesinde; kentin modernleşmesinde büyük bir rol oynayan Ümraniye Belediyesi Başkanı Hasan Can, gecede “Eski ile yeni kıyaslandığında sadece ilçenin isim benzerliği kaldı” denilerek sahneye davet edildi.

Şimdiye kadar çok çeşitli kurum ve kuruluşlardan art arda aldığı ödüllerle dikkat çeken Hasan Can, “En İyi Usta Belediye Başkan Ödülü”nü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın elinden aldığı sırada şöyle konuştu: “Çok değerli genel başkan yardımcımın elinden bu güzel ödülü almak bir ayrıcalık diye düşünüyorum. Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda ve hiç yorulmadık ve yorulmayacağız, menzile varıncaya kadar,” diyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can sözlerine şöyle devam etti: “Hüseyin Yelkenci kardeşime de çok teşekkür ediyorum. ‘Marifet irtifada tâbidir’ derler, bunu artık geleneksel hale getirdi ve bunu da her dalda yapıyor.”

15 Temmuz temalı “Alanında İz Bırakanlar” ödül gecesinde Tanıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ödülü’ne layık görülen Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan da ödülünü aldığı sırada bir konuşma gerçekleştirdi. “Bugün burada değerli genel başkan yardımcımızın elinden ödül almamıza vesile olan şehir Ümraniye’miz,” diyerek sözlerine başlayan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan konuşma şöyle devam etti: “Haberim yoktu. Sürpriz oldu. Hüseyin Bey’e teşekkür ediyorum. Bir hizmet yapıyorsunuz tanıtabildiğiniz kadar değer görüyorsunuz. Ümraniye Belediyesi olarak Ümraniye Belediyesi’nin hizmetlerini ve yatırımlarını tanıtmaya çalışıyoruz. Tabii ki buna vesile olan ve bizi Ümraniye halkına hizmet etmeye uygun gören kıymetli Belediye Başkanım Hasan Can Bey’e sonsuz teşekkür ediyorum. Biz sadece layık olmaya çalışıyoruz, belediyemize, belediye başkanımıza, Ümraniye halkımıza, partimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a layık olmaya çalışıyoruz. Tekrar teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Kentsel Dönüşüm yönetimindeki başarılı çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur da gecede ödül alanlar arasındaydı. Maliki Ejder Batur, Ümraniye’nin son 13 yıldaki değişimi, gelişimi ve mevcut yapı stoku ile ilgili bilgi verdiği konuşmasına şöyle devam etti: “Değişimin yaşandığı Ümraniyemizi, İstanbul Takipte Haber Sitemiz, iyi takip etmiş. Gelişimi ve yükselmeyi tespit edip bunu da burada bize ödül olarak verilmesini sağlayan Hüseyin Yelkenci Bey’e teşekkür ediyorum” dedi. Maliki Ejder Batur son olarak, “Ayrıca bize bu görevi verip bize önderlik eden değerli belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari