PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
'Binaların yüzde 62’sini biz yaptık'
Akşam.com.tr - 11 Kasım 2017

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Beyaz TV’de yayınlanan ve Tahir Sarıkaya’nın sunduğu Uyan Türkiye’m programına katılarak, Ümraniye Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Hasan Can, Beyaz TV’ye canlı yayın konuğu oldu. Uyan Türkiye’m programına Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinden bağlanan Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. 14 yıldır aralıksız yapılan ve geleneksel hâle gelen Ümraniye Belediyesi Resim, Hikâye, Şiir yarışmalarının, bu yılki başvurularının devam ettiğini anlatan Başkan Hasan Can, ulusal ve uluslararası alanda duyulan yarışmalara gelen eserlerin kitaplaştırılarak, kataloglaştırılarak, sanat dünyasına yeni eserler kazandırıldığını dile getirdi.

Ümraniye’de son 14 yıldır büyük bir değişim olduğunu dile getiren Başkan Hasan Can, “Kentsel dönüşümde 20 bin inşaat ruhsatı verdik. Bizim zamanımızda 185 bin bağımsız bölüm yapıldı. Bu da yüzde 62’ye tekabül ediyor. Yani  bu şehirde var olan binaların yüzde 62’sini biz yaptık” diyerek Ümraniye’nin değişen imajından bahsetti.

Ümraniye Belediye Meclisinde oy birliğiyle kabul edilen; Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesinin bir kısmının imar planı, yani 2B arazi planları, hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can; herkese hayırlı bir hafta sonu dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari