PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ahilik Haftası Ümraniye'de Kutlandı
Haberler.com - 21 Eylül 2018

Ahilik Haftası Ümraniye'de kutlandı Başkan Hasan Can etkinlikte demir döverken, vatandaşlara Özbek pilavı dağıtıldıİSTANBUL - Ümraniye Belediyesi, Ahilik Haftası sebebiyle düzenlenen etkinlikler renkli görüntüler oluşturdu.

Ahilik Haftası Ümraniye'de kutlandı
Başkan Hasan Can etkinlikte demir döverken, vatandaşlara Özbek pilavı dağıtıldı

İSTANBUL - Ümraniye Belediyesi, Ahilik Haftası sebebiyle düzenlenen etkinlikler renkli görüntüler oluşturdu. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can etkinlikte demir döverken, vatandaşlara Özbek pilavı dağıtıldı. 


Ahilik Haftası kapsamındaÜmraniye Belediyesi tarafından etkinlikler düzenlendi.

Vatandaşların katılımıyla Alemdağ Caddesinde düzenlenen etkinliklerde ebru sanatı, el nakışı örnekleri sergilenirken, mehteran takımının gösterisi vatandaşlar tarafından büyük beğeni aldı. Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın demir dövdüğü etkinliklerde vatandaşlara Özbek pilavı ikram edildi.


Ahilik Haftası'nın herkese hayırlı olması dileğinde bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "17-23 Eylül tarihleri arası Ahilik Haftası. Şimdi burada Ahilik Haftası münasebetiyle tertiplediğimiz bir program. Kaymakamlığımız, İl Ticaret Müdürlüğümüz, esnaf odalarımızla birlikte Ümraniye Belediyesi olarak tertiplediğimiz bu programda, herkesinde gördüğü gibi tarihten gelen esnaf ahlakını temsil eden, helal kazancı temsil eden, komşusunun hakkına riayeti esas alan, hakka, adalete, ölçüye, tartıya riayeti ahlak olarak bilen ve gerçekten esnaf yetiştiren bir kuruluş olan Ahiliğin bu töreninde bir araya geldik. Ahilik Haftası hepimize hayırlı olsun ve inşallah esnafımız bol kazansın. Helalinden kazansın ve yeni zanaatkar, sanatkar ve güzel ahlaklı esnafların yetişmesine vesile olsunlar diliyorum ve hayırlı olsun diyorum" dedi.

 

Kaynak:haberler.comhttps://www.haberler.com/ahilik-haftasi-umraniye-de-kutlandi-11256410-haberi/

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari