PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan'dan Başkan'dan
Türkiye çapında ilçe belediyeleri arasında birinci seçildik. Bu güzel sonuç bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin somut bir kanıtı olduğu kadar bundan sonraki çalışmalarımız için de bir motivasyon kaynağı olacaktır...

Türkiye’nin istikrarlı gidişatı içerideki ve dışarıdaki düşmanlarını fazlasıyla rahatsız ediyor olmalı ki başta terör olmak üzere çeşitli şekillerde zarar vermeye çalışılıyor. Terörle mücadele konusunda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere devletin tüm kurumları ve milletimiz kararlı bir tavır sergilemektedir. İnşallah yakın bir gelecekte bu beladan tamamen kurtulacaktır bu topraklar. 

Terör ve propaganda konusunda biz de her fırsatta üstümüze düşeni yapmaya gayret ediyoruz. 17 Şubat’ta ilçemizde düzenlediğimiz ve ülkemizin önde gelen gazeteci ve medya mensuplarının katılarak görüşlerini bildirdiği Medyanın Dili ve Terör Paneli de bunun güzel bir örneği. 

Geçtiğimiz aylarda çok sayıda güzel programda sizlerle bir araya geldik. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin teşrifiyle açılışı yapılan “Asiye Ahmet Ziylan” Özel Eğitim Anaokulu ile TOGEMDER Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi bunlardan sadece biriydi. Yine Muharrem ayının 10. gününde Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen aşure dağıtımı programında çok güzel anlar yaşadık. 

Geçtiğimiz ayların unutulmayacak programlarından biri de Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın katılımıyla gerçekleşen Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışı ve Celalettin Ökten Hoca İmam Hatip Ortaokulu’nun temel atma töreniydi. Şüphesiz, eğitim alanında hayata geçirdiğimiz projeler bizler için çok daha büyük anlamlar taşıyor. 

Sevgili hemşehrilerim; Andy-Ar Araştırma Şirketi’nin yaptığı Ocak 2016 tarihli “Yerel Yönetimler Performans Araştırması” sonuçlarına göre Türkiye çapında ilçe belediyeleri arasında birinci seçildik. Bu güzel sonuç bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin somut bir kanıtı olduğu kadar bundan sonraki çalışmalarımız için de bir motivasyon kaynağı olacaktır. Yine bu araştırma göstermiştir ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı günlerinden beri bizlere işaret ettiği hizmet aşkı, yerel yönetimlerdeki tüm AK Kadroların karakteri haline gelmiştir. Bu vesileyle, araştırma sonucunda dereceye giren tüm ilçe belediyelerimizi ve çalışanlarını da tebrik ediyorum. 

Ümraniye’de bizleri en fazla heyecanlandıran icraat ve proje alanlarından biri de kültür-sanat. Kültür-sanatın derin anlamlar ve çağrışımlar taşıyan dünyasına açılan kapıları olabildiğince desteklemeye gayret ediyoruz. Her ay düzenli olarak devam eden konferans, konser, sinema ve tiyatro etkinliklerimize de fırsat buldukça katılmanızı öneririm. Her ay spordan eğitime, altyapı çalışmalarından sosyal yardım projelerine onlarca yeni faaliyete imza atıyoruz. Bunlar arasında eğitim projeleri de ayrı bir öneme sahip. Akademi Nisa ve Akademi Genç projelerini de burada özellikle anmak istiyorum. Kadınlarımıza ve genç arkadaşlarımıza yönelik bu iki eğitim programı ilçemiz için gurur kaynağı olacak çalışmalardır. 

Çok daha güzel haberlerle, icraat ve projeler dolu yeni bir bültende buluşmak üzere.

Saygılarımla…

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari