PROJELER
ARAMA
Ümraniye Belediyesi Hasta Nakil Araçları İle Vatandaşın Yanında Ümraniye Belediyesi Hasta Nakil Araçları İle Vatandaşın Yanında
Ümraniye Belediyesi, İlçe genelinde vatandaşlara kaliteli sağlık hizmeti verebilmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu anlamda 3 hasta nakil ambulansı ile hizmet veren belediye, 2 adet hasta nakil aracını da yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu.

Ümraniye Belediyesi, İlçe genelinde vatandaşlara kaliteli sağlık hizmeti verebilmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu anlamda 3 hasta nakil ambulansı ile hizmet veren belediye, 2 adet hasta nakil aracını da yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu.

Vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek kapasite ve teknik donanıma sahip ambulanslarla ilçe genelinde ücretsiz sağlık hizmeti veren Ümraniye Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. 2004 yılından beri sağlık alanında yaptığı yatırım ve çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Ümraniye Belediyesi, 3 adet tam donanımlı mavi şeritli ambulansın yanı sıra, 2 adet hasta nakil aracını da yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu.

Ümraniye Belediyesi, hasta nakil ambulansları ile her ay yaklaşık 150 hastaya, hasta nakil araçları ile de (binek araç) her ay 250 hastaya hizmet veriyor. Yönetmelik gereği mavi şerit ambulans olarak nitelendirilen hasta nakil ambulansında; alanında eğitimli şoför, acil tıp teknisyeni (ATT) veya hemşire bulunuyor. Hasta nakil ambulansı ile acil müdahale gerektirmeyen stabil yatağa bağımlı ancak sedye ile nakledilmesi gereken hastaların evden hastaneye, hastaneden eve ulaşımları güvenli bir şekilde sağlanıyor.

 

Tarih : 03 Ekim 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari