AnasayfaSite HaritasıİletişimEnglishArama

Hızlı & Güvenli Belediye

İnternet Belediyeciliği hizmetimizi kullanarak:

işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Belediye Telefonunuzda

Telefon Belediyeciliği hizmetimiz sayesinde:

Bulunduğunuz Yer:   Anasayfa » Projeler » Kültür & Sanat » Kültür Merkezlerimiz

Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür Ve Eğitim Merkezi

Ümraniye Belediyesi'nin 2013'te hizmete hazırladığı 127 çeşit yatırım ve 626 adet hizmetten biri olan ve yapımı tamamlanan Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi’nin resmi açılışı, düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Ümraniye Belediyesi'nin 2013'te hizmete hazırladığı 127 çeşit yatırım ve 626 adet hizmetten biri olan Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve çok sayıda kişinin katılımıyla hizmete açıldı. Törene, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakam’ı Mustafa Çek, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Sami Yazgaç, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Mahmut Celalettin Ökten Hocanın Kıymetli kızları Ayşe Züheyra Ökten, Dekon İnşaat Yön. Kur. Başkanı Cevdet Erdem, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, Mahalle sakinleri ve vatandaşlar katıldı.

MUSTAFA KÜÇÜKKAPDAN; “BUGÜN ÜMRANİYE’YE YATIRIM YAPMAYA GELENLERİN AKILLARINDA ARTIK HİÇBİR TEREDDÜT KALMAMIŞTIR”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan; “2004 yılında Hasan Can Başkanımız Ümraniye halkından yetkiyi alıp göreve başladığında ilk imza ettiği inşaat projelerindendir, Merit Life. Bugüne kadar arada geçen bu sürede artık bazı şeylerin çok net bir şekilde anlıyor, görüyor ve ifade etmekten de gurur duyuyoruz. Bir zamanlar patlayan çöplüğü, sapığı, varoş kimliği ve bu şekilde anılan bir ilçe olan Ümraniye’yi yeniden şekillendirerek bir cazibe merkezi haline getiren bir Belediye Başkanı ve şehri için çizdiği bir ufuk bir hayal, sadece 9 yıl geçti. Bugün Ümraniye’ye yatırım yapmaya gelenlerin akıllarında artık hiçbir tereddüt kalmamıştır. Bir ilçenin talihi değişmiştir ve artık Ümraniye gerçekten Ümraniye olmuştur. Yükselen finans merkeziyle, yapımı devam eden metrosuyla, nikah sarayıyla, aş eviyle, sağlık ocakları ve muhtarlık binalarıyla ve daha yüzlerce hizmetleri ve eserleriyle asla 10 yıl öncesinin Ümraniye’si değildir. Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezimiz gibi 30’a yakın eserlerimizde de hizmetler yapılmaya devam ediyor. Bu güzel eserin hayırlı olmasını diliyorum. Başta Belediye Başkanımız Hasan Can ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

CEVDET ERDEM; “ALDIĞI YETKİYLE HALKINA HİZMET İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN BİR BELEDİYE BAŞKANINA VE EKİBİNE SAHİBİZ”

Dekon İnşaat Yön. Kur. Başkanı Cevdet Erdem; “Bugün burada Belediyemizin yüzlerce yatırım ve hizmet açılışlarından birini daha gerçekleştirmek için bir aradayız. Ne mutlu bize ve Ümraniye halkına ki halkından aldığı yetkiyle halkına hizmet için gece gündüz çalışan bir Belediye Başkanına ve ekibine sahibiz. Başta Belediye Başkanımız Hasan Can ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Bu kültür merkezinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi

AYŞE ZÜHEYRA ÖKTEN; “ÜMRANİYE BELEDİYESİNİN YAPTIĞI BU GÜZEL ESERLERE ŞAHİT OLDUK”

Mahmut Celalettin Ökten Hocanın Kıymetli kızları Ayşe Züheyra Ökten; “Bu açılışta bu güzel yapıda ve günde böylesine güzel bir eseri yapan başta Belediye Başkanımız Hasan Can beye ve tüm ekibine çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Beni çok duygulandıran bir an bu an, çok sevindim ve çok mutlu oldum. Babam Mahmut Celalettin Ökten Cenabı Hakka ve Peygamber Efendimize bağlı bir insandı, Allaha hamd olsun bizleri büyüttü ve bizler bugüne geldik. Ümraniye Belediyesinin yaptığı bu güzel eserlere şahit olduk. Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi tüm Ümraniyelilere hayırlı uğurlu olsun” dedi.

SAMİ YAZGAÇ; “ÜMRANİYE BELEDİYEMİZİN YAPMIŞ OLDUĞU HİZMETLERİ VE ESERLERİ TAKTİR EDİYORUZ”

Ak Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Sami Yazgaç; “Ümraniye Belediyemizin yapmış olduğu hizmetleri ve eserleri taktir ediyor. Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi açılışına katılmaktan onur duyuyoruz. Ümraniye’mize böylesine güzel hizmetler kazandıran başta Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can olmak üzere, ekibine ve çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Yapılan bu hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN HASAN CAN; “SOSYAL, KÜLTÜREL VE SANATSAL ALANLARDA BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİK”

Törende bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bugün burada bir açılışa daha şahitlik yapıyoruz. 2004’ ten bugüne kadar başta imajını değiştirmek olarak başladığımız hizmet yarışında bir kalemde değil, birçok kalemde ve birçok çeşit işte sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin de rekor sayılabilecek ve örnek teşkil edilebilecek hizmetlerini ve eserlerini yapmayı Rabbim bizlere nasip etti. Bizde göreve geldiğimiz günden bugüne kadar kültürel ve sosyal belediyecilik alanlarında dev hizmetlere imza attık. Klasik belediyecilik hizmetlerinde rekorlara imza attık. Konuşmalarına devam eden Başkan Hasan Can, kültüre, sanata ve düşünceye her zaman büyük önem verdiklerini belirtti. Başkan Can, konuşmasında şunlara değindi ‘Sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda birbirinden önemli projeleri hayata geçirdik. Kalıcı hizmetler gerçekleştirmeyi hedefleyen bir belediye olarak, yarınlara yatırım yapmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Göreve geldiğimizde Ümraniye’de kültür merkezi yoktu. Ümraniye’ye şuan 30 yakın kültür merkezi kazandırdık. Ümraniye şimdi Anadolu yakasının kültür ve sanat merkezi olarak anılıyor. Yaptırdığımız kültür merkezi ve bilgi evlerine ülkemizin sanat, fikir ve ilim adamlarının isimlerini veriyoruz. Merhum Mahmut Celalettin Ökten Hocamız, gerek kişiliği ve gerekse verdiği hizmetlerle adını duyurmuş örnek bir insandı. Adını kültür merkezimizde yaşatmak bizim için mutluluk vericidir. Ümraniye’mizi modern ve çağdaş bir kent görünümüne kavuşturmanın yanında, kültür ve sanat merkezi haline getirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Bu hizmetlerin halkımıza hayırlı uğurlu olmasını dileyerek sözlerini bitirdi.

MUSTAFA ÇEK;“ MAHMUT CELALETTİN ÖKTEN GENÇLİK KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ HERKES İÇİN HAYIRLI OLSUN

Ümraniye Kaymakam’ı Mustafa Çek; Ümraniye Belediyesi’nin yaptırdığı önemli eserlerden biri olan Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi herkes için hayırlı olsun. Ümraniye ilçemiz İstanbul’umuzun en büyük ilçelerinden birisidir. Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can Bey ilçemize bir çok eserler kazandırmıştır. Bu eserde onlardan sadece bir tanesidir. Böyle güzel bir eseri Ümraniye’mize kazandırdığı için başta Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can’a ve ekibine sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can, Dekon İnşaat Yön. Kur. Başkanı Cevdet Erdem’e günün nişanesi olarak ve hizmetlerinden ötürü plaket verdi.

 

Başkan Hasan Can ve konuklar, Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi’nin açılış kurdelesini birlikte keserek kültür merkezini gezdi.


Ümraniye Belediyesi T.C. Ümraniye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü
(+90) 216 443 56 00 | 2002-2014 © Ümraniye Belediyesi